strona głónamapa stronykontakt

Akahi

Wywiad przeprowadzony przez Supreme Master Television,

wyemitowany w cyklu Między Mistrzem a uczniami: 08.11., 15.11., 22.11.2009 r.


Akahi pochodzi z ubogiej rodziny i od dzieciństwa uczony był niezależności i samowystarczalności. Już w okresie szkolnym, Akahi interesował się muzyką i sztuką, a w wieku 18 lat zaczął tworzyć i sprzedawać swoje własne obrazy. Podróżował po Ameryce Południowej utrzymując się ze swojej sztuki.

Jego podróż do bretarianizmu zaczęła się od szczerej chęci niesienia pomocy ludziom. W rezultacie tego szlachetnego pragnienia, Akahi zmienił swoje nawyki żywieniowe przechodząc od diety wegetariańskiej na dietę wegańską, a następnie na pożywienie surowe, i dalej na fruitarianizm. Dzięki spotkaniu przyjaciela - bretarianina, Akahi przeszedł transformację od fruitarianizmu do życia bez jedzenia, do całkowitego polegania na energii kosmicznej dla podtrzymania ciała.

Przeszedł proces oczyszczania na wszystkich poziomach i przemianę systemu wierzeń.

To był niesamowity skok wiary. To potężna zmiana wszystkiego. To zmiana wszystkich własnych wzorców, wszystkich informacji, które wam społeczeństwo narzuciło. Np. wierzyłem, że potrzebuję jedzenia, aby żyć. Wierzyłem, że istnieje choroba. Wierzyłem, że muszę być stary. Wierzyłem, że muszę umrzeć. Zdałem sobie sprawę, żewszystkie te informacje nie są prawdziwe. Dla mnie śmierć nie istnieje, choroba nie istnieje. Wiele potrzeb stworzonych przez społeczeństwo nie istnieje. To było coś potężnego, co w rzeczywistości zmieniło moje życie iprzemieniło wszystko od wewnątrz. Wiele emocji, które miałem wewnątrz, zaczęło ze mnie wychodzić - wszystkie emocje, które nie były szczęściem.

To sięga aż do DNA.

Czuję, że jestem w lepszym stanie. Czuję się naprawdę zdrowy, naprawdę, prawdziwie zdrowy. Moje ciało nauczyło się głębiej oddychać. Czuję, że mam doskonałe ciało idoskonałe rozpoznanie siebie.

Kiedy jesteście otwarci na tę świadomość, że nie jesteście jedynie istotami fizycznymi, że macie świetliste ciało i wasze świetliste ciało jest połączone ze źródłem, uświadamiacie sobie, że wasza dusza, duch, jest większy i potężniejszy niż wasze fizyczne ciało. Kiedy więc karmicie waszą duszę tym światłem, wasze fizyczne ciało po prostu to przyjmuje i też jest odżywione. Każdy z was już jest bretarianinem. Możecie żyć bez jedzenia i bez picia. Trzeba wam tylko wiary. To jest test wiary. Jeśli przejdziecie ten test, znajdziecie źródło miłości, a kiedy je znajdziecie, ono da wam wszystko.

Nadal przeprogramowuję wszystkie moje wewnętrzne informacje, więc usuwam z mojego DNA wiele informacji o tym, co działo się w moim życiu wcześniej, informacji, których już nie chcę. Tak więc teraz przeprogramowuję moje DNA informacją miłości. To tak jakbym tworzył nowe wspomnienia, chcę mieć te wspomnienia po prostu po to, by być szczęśliwym.

Zanim zostałem bretarianinem moje życie też było szczęśliwe, byłem artystą, dużo podróżowałem, ale to był inny rodzaj szczęścia. Byłem szczęśliwy przez chwilę - nigdy całkowicie - dlatego nigdy nie mogłem powiedzieć, że jestem naprawdę szczęśliwy. Kiedy jest się bretarianinem, jest się świadomym tego, że oddychamy (ang. breath = oddech) piękną miłością.


więcej w pliku do pobrania

Akahi - plik do pobrania
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce