strona głónamapa stronykontakt

Sztuka

"W sercu każdego z nas drzemie artysta. Dlatego w naszym świecie, chociaż ludzie nie mówią tym samym językiem, zdają sobie sprawę z artystycznego połączenia między sobą. I kiedy spotka się dwoje ludzi o artystycznych skłonnościach, kiedy usiądą obok siebie, nawet nie muszą ze sobą rozmawiać, nie potrzebują języka.

Muzyka, sztuka i każdy inny sposób artystycznego wyrażania naszego ludzkiego życia są wysoko cenione w całym świecie, ponieważ sztuka jest również wyrazem boskości. Wszystko co piękne, prawe i prawdziwe jest wyrazem boskości. Tworząc sztukę uzewnętrzniamy naszą boską inspirację. Wielu artystów, muzyków czy poetów to w połowie święci. Tak mówią w Indiach. I jeśli dodadzą trochę do tej połowy, staną się w pełni Buddą czy też świętym."

Najwyższa Mistrzyni Ching Hai

 

Najwyższa Mistrzyni Ching Hai urzeczywistniła w sobie wiele talentów, które spontanicznie przejawiają się w Jej malarstwie i twórczości artystycznej, muzyce i poezji, projektach mody i biżuterii. Każda próba artystyczna odzwierciedla prawdę, prawość i piękno wewnątrz nas. Wszystkie te dzieła sztuki służą przypominaniu nam o naszej boskiej naturze. Najwyższa Mistrzyni Ching Hai jest jednym z tych prawdziwie oddanych ludzi epoki, którzy pomagają innym znaleźć i tworzyć piękną wizję przyszłości. Podziwianie Jej artystycznych dzieł może nas doprowadzić do ponownego odkrycia naszego niewinnego serca i wrodzonej natury naszego Ja.

Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce